Posty

Wyświetlanie postów z czerwca 19, 2016

Wolność jazzu, siła dynamiki, skala mezzosopranu. Słowa, które ofiarowują refleksję, piękno, szczery śmiech. Które są potrzebne.

Obraz
3 Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych „DŹWIĘKI Słów” 23-26 czerwca 2016  
Dzień Pierwszy (aktorek śpiewających): „Niestety, to nie ty” recital Ewy Konstancji Bułhak oczami, uszami, wrażeniami i emocjami prze-szczęśliwej  lubelskiej krytyczki.
Pierwsze skojarzenie na  dźwięk Jej nazwiska? Artystka totalna, demonicznie dynamiczna, całkowicie oddana tworzonej przez siebie postaci. O Ewie Konstancji Bułhak mawiam i piszę per  Artystka, bowiem ona jest już sceniczno – studyjnym Bytem Endemicznym. Aktorka, wokalistka, reżyser, dubbingerka; kocha z wzajemnością oba teatry specyficzne – Polskiego Radia i Telewizji. Dawnymi czasy o takich artystach jak ona mawiano Sceniczne Zwierzę – i do dzisiaj jest to jeden z największych komplementów, jaki można wystosować pod adresem kogokolwiek, kto służy Melpomenie i Tespisowi!  Skupiona na grze, roli, postaci, jednocześnie perfekcyjna i ascetyczna, niesamowicie plastyczna i wyrazista, niezależnie od sytuacji sceniczno – filmowej. 


W marcu 2009, przy oka…

XX JUBILEUSZOWY SZEKSPIROWSKI!!!!!!!!!!!

KOCHANI MOI,  NIE MOGĘ BYĆ, ALE WSPIERAM WAS  I POLECAM JESTEM Z WAMI !!!!!!!!!!!!!!!! WERTMANNÓWNA Ramowy Program 20. edycji Festiwalu Szekspirowskiego Zobacz harmonogram Głównego Nurtu 20. Festiwalu Szekspirowskiego. Zdradzamy kolejność festiwalowych spektakli. 29 lipca 2016 (Piątek)
- Otwarcie Festiwalu „Sonety Szekspira” Stanisław Soyka i Cracow Singers – Gdański Teatr Szekspirowski
- „Hamlet” reż. Krzysztof Garbaczewski, Narodowy Stary Teatr im. H. Modrzejewskiej w Krakowie – Duża Scena Teatru Wybrzeże w Gdańsku

30 lipca 2016 (Sobota)
- „Juliusz Cezar. Fragmenty” Societas Raffaello Sanzio. Włochy – Gdański Teatr Szekspirowski
- “Complete works. Table Top Shakespeare”, Forced Entertainment – Scena Malarnia, Teatr Wybrzeże w Gdańsku

31 lipca 2016 (Niedziela)
- „Juliusz Cezar. Fragmenty” Societas Raffaello Sanzio. Włochy – Gdański Teatr Szekspirowski
- “Complete works. Table Top Shakespeare”, Forced Entertainment – Scena Malarnia, Teatr Wybrzeże w Gdańsku

1 sierpnia 2016 (Poniedziałek)
- “Sen nocy …